تاریخچه شرکت

شرکت مهندسی دزبن سازه شایگان که در سال 1389 در قالب یک شرکت مهندسی به ثبت رسیده است؛ ابتدا تحت نام گروه مهندسی “دزبن سازه” در سال 1386 فعالیت های تحقیقاتی خود را آغاز نمود. این فعالیت ها با هدف شناسایی روش های نوین ساختمان سازی به منظورانتخاب یک روش مناسب ساخت و ساز جهت احداث سریع ساختمان های با کیفیت و مدرن آغاز شد. در این مطالعه تاریخچه ساختمان سازی در ایران و جهان به دقت مورد بررسی قرار گرفت و معایب و مزایای سیستم های مختلف شناسایی و با یکدیگر مقایسه شدند.  
تحقیقات علمی انجام شده و مقایسه سیستم های مختلف نشان داد در کشور ایران با در نظر گرفتن عموم شرایط از جمله مسائل اقتصادی، زیست محیطی، طراحی لرزه ای و … ؛ استفاده از سیستم سازه ای” قاب فولادی سبک” موسوم به ” 
LSF ” در بین تمامی روش های نوین مطرح شده دارای قابلیت انطباق و مزایای نسبی بیشتری می باشد.
سیستم 
LSF یک سیستم پیش ساخته ساختمانی است که با استفاده از مقاطع فولادی جدار نازک سرد نورد شده با تکیه بر اتصالات پیچی بر پا می شود. سیستم باربر ثقلی متشکل از پانل های دیواری هستند که از مقاطع استاد و رانر ساخته شده و با استفاده از مهاربندهای تسمه ای قطری یا پوشش های سازه ای (فولادی- چوبی- سیمان الیافی)؛ جهت تحمل بارهای جانبی باد و زلزله  مقاوم می شوند.
سیستم ساختمان سازی به کار رفته در شرکت مهندسی دز بن سازه، مبتنی بر یک روش صنعتی و کارخانه ای می باشد که طی آن مسائل زیست محیطی، صرفه جویی در منابع طبیعی و منابع انرژی به خوبی رعایت شده و به دلیل استفاده از مصالح مدرن و با کیفیت؛ ساختمان های احداث شده توسط این شرکت، ساختمان هایی زیبا، امروزی، مقاوم و با دوام می باشند.
سرعت بالای ساخت و ساز، سهولت اجرایی ناشی از پیش ساخته بودن و مقاومت لرزه ای بالا به دلیل کاهش وزن قابل توجه این سیستم در مقایسه با روش های مرسوم ساختمان سازی در کشور، سبب شده تا ساختمان های این شرکت کاربرد بسیار زیادی در احداث ساختمان های اضافه طبقه، ویلاهای یک و دو طبقه، مجموعه های بین راهی،  فضاهای بیمارستانی و … پیدا نماید.
در حال حاضر شرکت دز بن سازه شایگان با تکیه بر پشتوانه علمی و مطالعاتی غنی خود و همچنین دارا بودن تجارب ارزنده در احداث ساختمان های پیش ساخته و به عنوان اولین شرکت دارای تأئیدیه فنی سیستم  
LSF  از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در استان اصفهان؛ در زمره فن آوران نوین عرصه ساختمان از سوی مراجع ذیصلاح شناخته می شود.